100lecie urodzin ks. F. Blachnickiego

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Kochani Moderatorzy, Odpowiedzialni, Animatorzy, uczestnicy i  rodziny DK!

24 marca A.D. 2021 będziemy obchodzić setną rocznicę urodzin ks. Franciszka Blachnickiego. W związku z tym zapraszam w imieniu Diecezjalnej Diakonii Jedności i własnym do włączenia się w diecezjalne obchody urodzin założyciela naszego Ruchu w tym dniu.

1.      Centralnym punktem obchodów będzie Msza Święta pod przewodnictwem bp. Romualda Kamińskiego , którą będziemy celebrować w dniu rocznicy, czyli w środę 24 marca o godz. 19.00 w katedrze warszawsko-praskiej. Po Eucharystii planujemy wspólne spotkanie i modlitwę z uwielbieniem przed Najświętszym Sakramentem. Szczegółowy plan prześlemy bliżej uroczystości.

Dzięki uprzejmości diecezjalnej telewizji SalveNet całe wydarzenie będzie transmitowane
na kanale SalveNet:
https://youtu.be/1XBsuouC-fI

2.      W czasie modlitwy w katedrze chcemy odmówić dziękczynną litanię do Pana Jezusa, która powstanie z wezwań dziękczynnych za księdza Franciszka i Ruch nadesłanych przez członków Ruchu naszej diecezji. Myślę, że każdy z nas doświadczył w Ruchu łask, za które warto przy tej okazji podziękować. Wezwania do litanii można przesyłać do 15 marca wypełniając formularz: https://forms.gle/AUEiaygPFK1YJFQW7

3.      Ze względu na sytuację epidemiologiczną, ale też ograniczone możliwości czasowe wielu z nas zapraszamy, by równolegle do Mszy w katedrze (na mszy wieczornej w dniu rocznicy lub, jeśli to absolutnie nie będzie możliwe, np. w wigilię rocznicy) zorganizować i uczestniczyć w parafiach, czy rejonach w Mszach dziękczynnych za ks. Franciszka, z modlitwą o jego rychłą beatyfikację. Byłoby pięknym darem urodzinowym oraz okazją do przybliżenia wspólnocie parafialnej Ruchu i osoby jego Założyciela, gdyby w KAŻDEJ PARAFII, gdzie działa Ruch Światło-Życie, jest wspólnota czy krąg – była taka Msza i modlitwa. Zachęcam, by członkowie Ruchu w jedności – młodzież, dzieci i Domowy Kościół złożyli się wspólnie na intencję takiej Mszy, a o koncelebrę poprosili moderatorów naszych wspólnot czy opiekunów kręgów. Z odpowiednim wyprzedzeniem na pewno nie będzie problemu, aby za zgodą ks. Proboszcza to ustalić. W ten sposób złączymy się duchowo w tym dniu ze wszystkimi członkami Ruchu w naszej diecezji. Po Mszy zachęcamy do włączenia się w spotkanie w katedrze za pośrednictwem transmisji oraz przybliżania we wspólnotach postaci ks. Franciszka (a jeśli się uda i warunki sanitarne pozwolą, możecie także przygotować urodzinowy tort i go wspólnie zjeść 😉

4.      Dodatkowo naszym prezentem na 100 urodziny ks. Franciszka będzie portret założyciela naszego Ruchu, który chcemy stworzyć ze zdjęć członków Ruchu naszej diecezji. Będzie można je przesłać do końca lutego na adres 100latblachnickiego@gmail.com. Zachęcam by zrobić to udostępniając zdjęcia, np. jako link do folderu na dysku google czy przez wetransfer.com, zamiast przesyłać je pojedynczo. Proszę, by zdjęcia od członków wspólnot oazowych przesyłali odpowiedzialni, zbierając zdjęcia od  animatorów i uczestników. Kręgi DK także mogą przesłać je wspólnie. 
W mailu ze zdjęciami proszę o dołączenie krótkiego oświadczenia o takiej treści: Oświadczam, że przekazane zdjęcia zostają przesłane za zgodą i wiedzą autorów, a osoby których wizerunek został utrwalony wyraziły zgodę na upublicznienie go. Jestem świadomy/a, że nadesłane zdjęcia będą wykorzystane w materiałach promocyjnych Ruchu Światło-Życie. 
Zdjęcia można przesyłać do 15 marca.                                 

5.      Małżonków i narzeczonych zachęcam do udziału w projekcie “Randka Małżeńska”, który był drogi sercu Ś.P. ks. Piotra Urbanowskiego. Nowa, multimedialna odsłona wraz z aplikacją na smartfony jest dostępna na https://randkamalzenska.pl/. Pięknym prezentem urodzinowym dla Ojca Franciszka byłoby zorganizowanie wspólnej “randki” w domu dla znajomych małżeństw, a może nawet dla rodziców oazowiczów? To wspaniała okazja do świadectwa i ewangelizacji 😉

Serdecznie zapraszam do aktywnego włączenia się w obchody, dalszego śledzenia informacji i przekazywania ich innym w kręgach i wspólnotach.
Dziękuję Diakoniom diecezjalnym za pomoc w organizacji różnych spraw, a wszystkim za wszelką modlitwę i życzliwość! Proszę pokornie o dalszą modlitwę w intencjach Ruchu w naszej diecezji, gdyż wiele wyzwań przed nami, między innymi: organizacja rekolekcji wakacyjnych, kwestie formalno-prawne i organizacyjne w diecezji itp.                                       
Niech Niepokalana Matka Kościoła wyprasza nam ogrom łask na czas świętowania, ale też zbliżającego się Wielkiego Postu!
Czcigodny Sługo Boży Franciszku Blachnicki – wstawiaj się za nami!

z modlitwą i błogosławieństwem

ks. Jarek Gawroński 
moderator diecezjalny Ruchu Światło Życie