Idź do:
Kto może jechać na rekolekcje?
Terminy rekolekcji
Zgłoszenia
WAŻNE

Kochani!

Rozpoczynamy przygotowania do rekolekcji wakacyjnych 2024, dlatego przedstawiamy Wam kilka podstawowych informacji odnośnie rekolekcji wakacyjnych oraz Triduum.

UWAGA!

Nastąpiła zmiana!

Rekolekcje ONŻ 3 miały być organizowane w I i II turnusie, natomiast odbędą się w II i III turnusie

Kto może jechać na rekolekcje?

Oaza Dzieci Bożych – osoby, które obecnie są w 3, 4 i 5  klasie szkoły podstawowej, Tak jak w tamtym roku będzie podział na młodszą i starszą:
•       młodsza: 3 i 4 klasa szkoły podstawowej
•       starsza: 4 i 5 klasa szkoły podstawowej

Oaza Nowej Drogi
– osoby, które obecnie są w 6, 7 i 8 klasie szkoły podstawowej. Tu również jest podział na młodszą i starszą:
•       młodsza: 6 i 7 klasa szkoły podstawowej
•       starsza: 7 i 8 klasa szkoły podstawowej 

Oaza Nowego Życia 1°
– osoby będące obecnie w 1 klasie liceum (2008, 2009 – jeżeli uczestnik jest w 1 klasie liceum) lub starsze, które przeszły formacje 4 spotkań ewangelizacyjnych oraz 8 spotkań poewangelizacyjnych lub przed rekolekcjami były na Oazie Ewangelizacji. Przypominamy, że na ten stopień przyjmujemy osoby zewangelizowane.

CREDO – są to rekolekcje rozszerzające i uzupełniające formację. Mogą/powinny jechać na nie osoby, które na ONŻ1 lub na ONŻ2 pojechały wcześniej niż powinny, np osoby, które są z rocznika 2008, a są już po ONŻ2 i powinny jechać na ONŻ3, jednak są za młode. CREDO jest także dla osób, których Animatorzy świadomie nie spieszą się z formacją przed ONŻ2 i rozkładają ją na 2 lata, albo po prostu nie zdążą przeżyć pełnej formacji przed 2* lub są po ONŻ2, a według rozeznania Diakonii nie powinny jeszcze jechać na ONŻ3 lub nie wyrażają (na ten moment) gotowości życia charyzmatem Ruchu (zalecamy rozeznanie przez Odpowiedzialnego/Moderatora i Animatora).


Oaza Nowego Życia 2°
– osoby po ONŻ1 i pełnej formacji z 10 kroków ku dojrzałości chrześcijańskiej. Obowiązkowo z takim uczestnikiem wybierającym się na ONŻ2 przeprowadza się skrutynia (w innym mailu zostanie to wytłumaczone jak powinno coś takiego przebiegać) oraz rozeznanie we wspólnocie czy uczestnik przeżył formacje wszystkich 10 drogowskazów i czy wyraża gotowość ich przyjęcia, czyli życia charyzmatem Ruchu. Będziemy przyjmować na ten stopień osoby, które w momencie zgłoszenia (kwiecień) przynajmniej zaczęły 7 krok.

Triduum Paschalne
– osoby, które były w ostatnim roku na ONŻ2 lub w latach ubiegłych, a do tej pory nie uczestniczyły w Triduum w formie rekolekcji oraz są po formacji z Kręgów Biblijnych i Liturgicznych.

Oaza Nowego Życia 3°
– osoby po ONŻ2, które przyjęły WSZYSTKIE Drogowskazy Nowego Człowieka oraz są po formacji z Kręgów Biblijnych i Liturgicznych oraz najlepiej po Triduum w formie rekolekcji. Również obowiązkowo z takim uczestnikiem, który wybiera się na ten stopień, przeprowadza się skrutynia oraz rozeznanie, czy uczestnik wyraża gotowość do życia charyzmatem Ruchu.

WAŻNE:
Przyjmując uczestnika na dany stopień rekolekcji będziemy sugerowali się klasą, w której jest dana osoba, a nie rocznikiem. Jednak, jeśli uczestnik będzie o 2 lata za młody na dany stopień, według podstawowych zasad co do roczników (ONŻ1 – 2008, ONŻ2 – 2007, ONŻ3 – 2006), bez względu na to na jakim jest etapie edukacji, to nie będziemy mogli tak młodej osoby posłać na wybrany stopień. Wynika to z tego, że chcemy, aby osoby przejmujące jakąkolwiek odpowiedzialność, np. za wspólnotę lub grupę, były w starszym wieku.

Terminy rekolekcji:

Triduum Paschalne –

28 marca do 31 marca, Brańszczyk
Koszt: 350 zł

Turnus I 28 czerwca do 14 lipca:
OND młodsze
ONŻ1
ONŻ2

Turnus II 16 lipca do 1 sierpnia:
ODB młodsze
OND młodsze
OND starsze
ONŻ1
CREDO
ONŻ2
ONŻ3

Turnus III 3 sierpnia do 19 sierpnia:
ODB starsze
OND starsze
ONŻ1
ONŻ2
ONŻ3

KODA w te wakacje nie będzie organizowana, szykujemy się na KODA zimową w 2025, termin postaramy się jak najlepiej dostosować. Więcej szczegółowych informacji pojawi się później.

Zgłoszenia

Zgłoszenia na Triduum Paschalne
Zgłoszenia na Triduum Paschalne będą w formie takiej, jak w latach poprzednich, czyli mailowo albo zostanie utworzony formularz. Mniej więcej tuż przed Wielkim Postem rozpoczniemy zapisy. Również pojawi się oddzielny mail ze szczegółowymi informacjami. Zachęcajcie uczestników do zgłoszeń.

Zgłoszenia na rekolekcje wakacyjne
Zgłoszenia na rekolekcje odbywają się przez zapisy internetowe pod linkiem:
https://dorsz-wpraga2024.pl

WAŻNE:

Animatorzy i Animatorki! 

Już teraz prosimy, abyście myśleli nad posługą na Rekolekcjach. W tamtym roku sytuacja była dramatyczna, nie pozwólmy na powtórkę, a zadbajmy o to, aby każdy uczestnik mógł na rekolekcje pojechać. Bez Was to się nie uda. Rekolekcji w tym roku będzie dużo, dlatego zróbmy wszystko, aby się odbyły. 

Proszę, aby te wszystkie informacje zostały przekazane w Waszych wspólnotach. 

Jako Diakonia Oaz Rekolekcyjnych jesteśmy do Waszej dyspozycji na dor@wpraga.oaza.pl oraz pod numerem: 881199000