Dziś ważny dzień

Droga wspólnoto Domowego Kościoła

Z dużym niepokojem, kolejny już tydzień, obserwujemy sytuację za naszą wschodnią granicą. Trwająca agresja rosyjskich wojsk na Ukrainę przynagla nas do pomocy materialnej ale i duchowej.
W ten trudny czas wojny zawierzamy w modlitwie poprzez  Niepokalane Serce Maryi Rosję i Ukrainę trwajmy dziś o godzinie 17.00 w jedności modlitwy. Jako ludzie wierzący powinniśmy zareagować na tę sytuację poprzez dodatkową modlitwę, post, jałmużnę. Zaprośmy też naszych Gości z Ukrainy  do wspólnej modlitwy.
 
„Istnieją trzy rzeczy bracia na których stoi wiara, wspiera się  pobożności i trwa cnota.
Są to modlitwa post i uczynki miłosierdzia. To, o co kołata modlitwa zjednywa post, a osiąga miłosierdzie Modlitwa uczynki miłosierdzia i post -te trzy rzeczy stanowią jedno i dają sobie wzajemnie życie. Duszą bowiem modlitwy jest post, a życiem postu miłosierdzie.
Kazanie św. Piotra Chryzologa biskupa (kazanie 43)

Konkretnie dziś do zrobienia 

MODLITWA
Dziś w jedności razem z papieżem Franciszkiem włączmy się w  Akt poświęcenia całej ludzkości, a zwłaszcza Rosji i Ukrainy, Niepokalanemu Sercu Maryi. Do wydarzenia tego dojdzie podczas rozpoczynającej się o godz. 17 celebracji pokutnej w bazylice Świętego Piotra, miesiąc i dzień po rozpoczęciu agresji Rosji na Ukrainę.

POST
Post myśli i spojrzeń nieczystych oraz myśli i spojrzeń złośliwych, oskarżających, aby nasze spojrzenie i myślenie było podobne do myślenia i patrzenia MaryiPost  uczy pokory
Post uczy cierpliwości   

Jałmużna
Zbieramy  pieniądze, żeby kupić narzędzia chirurgiczne do szpitala w Ukrainie
https://www.wirtualnachoinka.pl/#

Dziś też w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego można podjąć  DUCHOWĄ ADOPCJĘ DZIECKA POCZĘTEGO 2022

Istotą tej adopcji jest objęcie modlitewną opieką wiadomego Bogu poczętego dziecka przed narodzeniem, którego przyjście na świat jest zagrożone z różnych przyczyn, szczególnie z powodu grzechu aborcji. Duchowa adopcja polega na codziennym odmawianiu w intencji jednego dziecka dziesiątki różańca wraz ze specjalną dodatkową modlitwą przez 9 miesięcy.

Bardzo gorąco i serdecznie zapraszamy do Duchowej Adopcji warto włączyć tą intencję do modlitwy rodzinnej .

Dziś też w sposób szczególny dziękujemy za Naszą wspólnotę diecezjalną w jej 30 rocznicę powstania. Polecajmy w modlitwie biskupów, kapłanów i nas wszystkich. patronce  naszej diecezji – Matce Bożej Zwycięskiej

Jezu TY się tym zajmij
Marta i Artur Kołaczek
z Bożym Błogosławieństwem
ks. Marek Kruszewski +