Herb KWC w Twoich rękach – zbiórka.

W listopadzie 2021 roku rozpoczęła się budowa Centrum Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Na szczycie Kopiej Górki powstał już budynek Centrum, a obecnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz.

Centrum Krucjaty Wyzwolenia Człowieka będzie służyło całemu Ruchowi Światło-Życie i zapewni tak brakujące zaplecze noclegowe w tym miejscu. Zakończenie całości budowy planowane jest na wiosnę 2024 roku, a w wakacje nasza diecezja zorganizuje już pierwsze rekolekcje dla rodzin z Domowego Kościoła.

Na budowie Centrum KWC kontynuowane są prace wewnątrz poszczególnych pomieszczeń oraz rozpoczęło się umacnianie skarpy od strony Wieczernika. Obecnie zbierane są fundusze na wystrój kaplicy oraz na elementy wyposażenia, chcemy jako Domowy Kościół mieć udział w budowaniu tak ważnego i symbolicznego domu.

Zapraszamy Was do udziału w zbiórce na bardzo konkretny cel: sfinansowanie herbu KWC z brązu do podstawy ołtarza. Koszt wykonania herbu to 8000 zł. Krościenko dla wielu z nas jest miejscem szczególnie bliskim, przeżywaliśmy tam swoje rekolekcje, dni wspólnoty czy modlitwy przy grobie Ojca Franciszka. Chcielibyśmy, aby każdy nas w najbliższych latach odkrył Kopią Górkę jako swoje miejsce, niech to będzie pierwsza cegiełka.

Wpłat można dokonać na konto:
77 1240 6087 1111 0011 1601 9427
Stowarzyszenie Diakonia Ruchu Światło-Życie
Dopisek: Centrum KWC

Regularnie będziemy przekazywać info o postępach zbiórki, chcielibyśmy do świąt Bożego Narodzenie przekazać środki do Centrum Ruchu.

zebraliśmy
64%
0zł8000zł

Centrum KWC będzie stanowić uzupełnienie dla znajdujących się obok budynków Centrum Ruchu Światło-Życie, oraz oddanego niedawno u podnóży Kopiej Górki Centrum Ekologii Integralnej. Będzie to obiekt o charakterze konferencyjno-szkoleniowym, posiadającym pokoje i miejsca noclegowe dla 120 osób. Budynek będzie posiadał sale spotkań (jedna dla 120 osób, dwie sale każda dla 50 osób) oraz zaplecze gastronomiczne w postaci kuchni i jadalni.

Na większą chwałę Bożą!
Aga i Marcin Skłodowscy
Ks. Zbyszek Rajski