Zbiórka na Centrum KWC – aktualizacja

W listopadzie 2021 roku rozpoczęła się budowa Centrum Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Na szczycie Kopiej Górki powstał już budynek Centrum, a obecnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz.

Na budowie Centrum KWC kontynuowane są prace wewnątrz poszczególnych pomieszczeń oraz rozpoczęło się umacnianie skarpy od strony Wieczernika. Obecnie zbierane są fundusze na wystrój kaplicy oraz na elementy wyposażenia, chcemy jako Domowy Kościół mieć udział w budowaniu tak ważnego i symbolicznego domu.

AKTUALIZACJA: Zadeklarowaliśmy jako diecezja przekazanie funduszy na sfinansowanie herbu KWC z brązu do podstawy ołtarza. Koszt wykonania herbu to 8000 zł. Dzięki Waszym wpłatom zebraliśmy 10332 zł!!! Bardzo dziękujemy! Okazało się, że  w wyposażeniu kaplicy brakuje już tylko konfesjonału, a my uzbieraliśmy małą “górkę” i w sumie potrzebujemy dodatkowych 6668 zł., aby kaplica w pełni służyła. Każdy z nas kupując bilety na bal DK może wseprzeć tę zbiórkę. Jeśli możecie się jeszcze dorzucić to prosimy o wpłatę na konto:

Wpłat można dokonać na konto:
77 1240 6087 1111 0011 1601 9427
Stowarzyszenie Diakonia Ruchu Światło-Życie
Dopisek: Centrum KWC

zebraliśmy
26%
0zł9000zł

Centrum KWC będzie stanowić uzupełnienie dla znajdujących się obok budynków Centrum Ruchu Światło-Życie, oraz oddanego niedawno u podnóży Kopiej Górki Centrum Ekologii Integralnej. Będzie to obiekt o charakterze konferencyjno-szkoleniowym, posiadającym pokoje i miejsca noclegowe dla 120 osób. Budynek będzie posiadał sale spotkań (jedna dla 120 osób, dwie sale każda dla 50 osób) oraz zaplecze gastronomiczne w postaci kuchni i jadalni.

Centrum Krucjaty Wyzwolenia Człowieka będzie służyło całemu Ruchowi Światło-Życie i zapewni tak brakujące zaplecze noclegowe w tym miejscu. Zakończenie całości budowy planowane jest na wiosnę 2024 roku, a w wakacje nasza diecezja zorganizuje już pierwsze rekolekcje dla rodzin z Domowego Kościoła.

Na większą chwałę Bożą!
Aga i Marcin Skłodowscy
Ks. Zbyszek Rajski