List Moderatora Diecezjalnego Ruchu Światło-Życie i ogłoszenia pary diecezjalnej DK

Moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie ks. Jarosław Gawroński przygotował krótki list i ogłoszenia. Na końcu ważne ogłoszenia pary diecezjalnej DK.

1. Rozpoczynamy nowy rok formacyjny we wspólnotach dziecięcych i młodzieżowych oraz kręgach Domowego Kościoła. Zachęcam już teraz do wytężonej troski, by formacji towarzyszyła modlitwa za naszą wspólnotę diecezjalną i wszystkie dzieła, które będziemy podejmować. Ważną troską są starania o rozbudowę domu w Zielonce, który dzięki życzliwości księży biskupów już służy i będzie jeszcze lepiej służył potrzebom Ruchu w diecezji.

2. Dziękujemy Panu Bogu za czas rekolekcji wakacyjnych, w których uczestniczyło 745 osób z Domowego Kościoła i 810 z gałęzi młodzieżowej.

Dziękujemy za bezinteresowną posługę moderatorów, par animatorskich, odpowiedzialnych świeckich i animatorów. Ufamy, że Duch Święty będzie wzbudzał owoce naszego życia w świetle Bożego Słowa w codzienności.

3. Cieszymy się z nadania osobowości prawnej diecezjalnej sekcji stowarzyszenia Diakonia Ruchu Światło-Życie Diecezji Warszawsko-Praskiej. W związku z tym zachęcamy do wpłat ofiar na nowe numery kont:

Dane odbiorcy:
Diakonia Ruchu Światło-Życie Diecezji Warszawsko-Praskiej.
ul. Floriańska 2a, 03‒707 Warszawa
Składki członków Stowarzyszenia Diakonia:
55 1240 6087 1111 0011 1602 0696
Wirtualna Choinka:
17 1240 6117 1111 0011 1530 7637

4. Najbliższe spotkanie kapłanów związanych z Ruchem Światło-Życie będzie 08.09 o 19.30 w parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie.

Zachęćmy kapłanów opiekujących się naszymi wspólnotami do udziału w cyklicznych spotkaniach odbywających się zwykle w II czwartki miesiąca.

5. Zapraszamy na 30-lecie OMSA, czyli młodzieżowej Oazy Modlitwy Szkoły Animatora wszystkich byłych członków diakonii OMSA i uczestników oraz kapłanów związanych z OMSA w sobotę 24 września 2022 r. do miejsca, gdzie „wszystko się zaczęło” – do domu rekolekcyjnego Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Warszawa – Choszczówka, ul. Świerkowa 4
Rejestracja gości rozpocznie się o 9.00, potem jest przewidziana wspólna modlitwa, Namiot Spotkania i dzielenie w grupach.
O 13:00 rozpocznie się Eucharystia pod przewodnictwem bpa Jacka Grzybowskiego, a po niej obiad i „wieczornica” ze wspomnieniami, anegdotami i prezentacją archiwalnych materiałów z OMSA.
Zakończymy dzień modlitwą dziękczynną, która rozpocznie się ok. 19.30.

Ze względów organizacyjnych będziemy prosili wszystkich chętnych o wcześniejszą rejestrację, która będzie dostępna pod linkiem:  https://cutt.ly/OMSA30

DROBNE, ale WAŻNE – Ogłoszenia pary diecezjalnej

Rekolekcje śródroczne: Zapraszamy na rekolekcje DK. 
– Oaza Modlitwy w Niepokalanowie Lasek: 30 IX – 2 X 2022 
– Oaza Modlitwy w Brańszczyku: 14 – 16 X 2022
– ORAR II stopnia szczególnie dla małżeństw posługującym jako animatorzy w swoich kręgach: Brańszczyk 10 – 13 XI 2022

Rekolekcje wakacyjne 2023
– Turnus I: 27 VI – 13 VII; 
– Turnus II: 14 VII – 30 VII; 
– Turnus III: 4 VIII– 20 VIII.

Już dziś pomyśl o dalszej formacji. ZAPISY: https://oazapraga.pl/rekolekcje/

DOR zaprasza (Diakonia Oaz Rekolekcyjnych)
Zapraszamy wszystkich chętnych, dla których ważna jest troska o rekolekcje wakacyjne i śródroczne 20 IX 2022. O 18.00 w domu w Zielonce organizujemy spotkanie Diakonii Oaz Rekolekcyjnych. Jako DOR pragniemy znaleźć jak najlepsze i najatrakcyjniejsze ośrodki. Chcemy dbać aby czas rekolekcji był czasem odpoczynku i czasem nawiązania relacji z bliskimi i Panem Bogiem. 

Karta kręgu – newsletter
Powstaje baza danych, która ma ułatwić komunikację w diecezji i rejonie. Prosimy o aktualizację KART KRĘGÓW. Naszym celem jest wysyłanie – raz w miesiącu – SMS-a o planach i inicjatywach naszej wspólnoty. Żeby dostawać taki newsletter musicie w karcie wyrazić na to zgodę.

Ewangelizacja 1+1
Najskuteczniejszą formą świadectwa jest osobisty kontakt. Zwyczajna rozmowa, podczas której można podzielić się, jak w praktyce, w życiu codziennym wygląda nasza żywa relacja z Jezusem. Zachęcamy: Przyprowadź do Jezusa choćby jednego.

Zostań świadkiem Chrystusa i
1) napisz świadectwo lub nagraj filmik, w którym opowiesz, czym jest dla Ciebie i dla Twojego małżeństwa/rodziny jest Chrystus i jak przemienia Twoje życie;
2) tekst/filmik prześlij na adres: para.praga@gmail.com

Randka małżeńska 2.0
Zapraszamy do promowania i pobierania aplikacji, która wspiera małżonków w prowadzeniu DIALOGU. www.randkamalzenska.pl