Osobiste przygotowanie do Beatyfikacji ks. kard. Wyszyńskiego od 3 do 11 września.

Potrzeba duchowego przygotowania do tego wielkiego wydarzenia, jakim jest beatyfikacja.
– Kardynał Wyszyński zawierzał wszystkie, nawet najmniejsze sprawy Matce Bożej.
Prymas Tysiąclecia zachęcał do wspólnoty modlitewnej przed Najświętszym Sakramentem.
Niech naszym przygotowaniem do tego wielkiego wydarzenia jakim jest beatyfikacja, będzie odmówienie codziennie dziesiątki różańca jeśli to możliwe przed Najświętszym Sakramentem.

Jezu Ufam Tobie
Marta i Artur Kołaczek   
Z Bożym błogosławieństwem +
ks. Marek Kruszewski 

Od 3 do 11 września w diecezji warszawsko-praskiej odbędzie się nowenna przygotowująca duchowo do beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Podobne inicjatywy podejmują parafie innych diecezji w Polsce.

W zachęcie do podjęcia nowenny ks. bp Romuald Kamiński, ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej, zwraca uwagę na związki ks. kard. Stefana Wyszyńskiego właśnie z diecezją warszawsko-praską. Przypomina, że diecezja ta, ustanowiona przez św. Jana Pawła II, wyrosła z dziedzictwa archidiecezji warszawskiej, której pasterzem był Prymas Tysiąclecia.

„Wiele miejsc na terenie naszej diecezji związanych jest w różny sposób z osobą Księdza Prymasa. Najbardziej znana jest Choszczówka – miejsce jego pracy, modlitwy i wypoczynku. Wypada również wspomnieć: parafię Kamieńczyk, skąd pochodzą rodzice Prymasa, a także gdzie są groby jego przodków, dom Sióstr Benedyktynek Samarytanek w Fiszorze, gdzie Prymas kilkakrotnie przebywał na wakacjach i spotykał się z kard. Karolem Wojtyłą, oraz macierzysty dom Instytutu Prymasowskiego w Warszawie przy ul. Marsa. Szczególną spuścizną jego pasterskiej troski o wiernych są 24 parafie naszej diecezji, które erygował kard. Wyszyński” – podkreśla ks. bp Romuald Kamiński w komunikacie dotyczącym dziewięciodniowej nowenny.

W kolejne dni nowenny ks. bp Romuald Kamiński lub biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej ks. bp Jacek Grzybowski będą przewodniczyć modlitwie w różnych parafiach, które erygował ks. kard. Wyszyński. Ich wykaz zamieszczono na stronie www.diecezja.waw.pl.

Tekst z Naszego Dziennika