Rejonowy Dzień Wspólnoty 10.03.2024

Za nami kolejny wspólny, dobry, Boży czas – Rejonowy Dzień Wspólnoty, który świętowaliśmy w parafii św. Karola Boromeusza wraz z naszą wspaniałą młodzieżą oraz małżeństwami Rejonu Gocław – Wawer.

Takie spotkania niesamowicie cieszą, wzmacniają naszą wiarą, budzą w nas ducha jedności w Chrystusie. Uśmiechy, życzliwość, poczucie, że jesteśmy częścią Żywego Kościoła i to w nim chcemy uczyć się doskonale kochać. Bogu niech będą dzięki za każdego uczestnika! Czas modlitwy podczas Eucharystii, słuchania konferencji i świadectw – to moment uważności na Pana Boga i siebie nawzajem. Takie chwile warto pielęgnować i …uczestniczyć w takich wydarzeniach!

To była prawdziwa NIEDZIELA RADOŚCI!

A konkretnie co się działo?

Rozpoczęliśmy od spotkania z Panem, rozważając fragment 1 Kor 4, 6-14. Dziękowaliśmy Mu za łaski, którymi nas obdarza, za Jego świętą obecność pośród nas słowami uwielbienia, płynącymi prosto z naszych serc, prowadzeni przez Diakonię Muzyczną. Z wielką uwagą wysłuchaliśmy świadectw naszych braci i siostry ze wspólnoty o tym, jak Pan Bóg przynosi pokój, jak towarzyszy człowiekowi w trudnościach, jak przytula do serca, gdy zwyczajnie jest smutno. Dziękujemy za Waszą odwagę głoszenia Jego dzieł i tego, że zechcieliście się z nami tym podzielić.

Ks. Marek Miziołek, diecezjalny moderator młodzieży, w swojej konferencji przygotował nas na to, co się będzie działo podczas Eucharystii. Wygłosił do nas słowo o obrzędzie Wezwania po imieniu, do którego zostali zaproszeni uczestniczy gałęzi młodzieżowej Ruchu Światło –Życie. Jest to bardzo ważny moment w formacji, który zamyka właściwy deuterokatechumenat – czas pracy nad sobą, poznawania Chrystusa, kroków ku dojrzałości chrześcijańskiej, okres intensywnego kształtowania duszy i serca. Aby ktoś mógł być zapisany jako wezwany, wymaga się od niego dojrzałej wiary i świadomej decyzji na przyjęcie sakramentów Kościoła.

Ks. Marek Kruszewski podczas homilii niejako przestrzegał nas przed brakiem wdzięczności Panu Bogu za to, co od Niego otrzymaliśmy. Usłyszeliśmy mocne słowa o zniewoleniach, w które możemy popaść, gdy chociażby postanowimy, że będziemy żyć jak NAM się podoba. Czasem Bóg je zsyła człowiekowi, żeby pokazać obecny stan ducha, miejsce w którym się znajduje. „Masz się pomodlić, a wchodzisz na telefon, masz zrobić dialog, a przeglądasz aplikacje zakupowe” – to momenty życia, które dużo o nas mówią. Naszym ratunkiem jest tylko Jezus Chrystus, który posyła nam odpowiednich ludzi, otwiera oczy, uszy, usta i bierze nasze osobiste niewole na krzyż.

Wielką radością był też moment przystąpienia nowych par do naszej wspólnoty. Witajcie Kochani! Życzymy Wam wszelkich darów Ducha Świętego na drodze duchowego wzrostu i piękniej relacji małżeńskiej, umocnionej obecnością Jezusa Chrystusa!

Czas Agapy dopełnił nasze spotkanie. Przy pysznych ciastach i kawie mogliśmy porozmawiać o planach na wakacje (i rekolekcjach! ) i podzielić tym, co dzieje się w naszych mniejszych parafialnych i domowych wspólnotach.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i przebiegu Dnia Wspólnoty: kapłanom celebransom oraz posługującym w konfesjonałach, Diakonii Muzycznej, Diakonii Komunikacji, całej Diakonii Liturgicznej oraz wszystkim, którzy przynieśli coś na wspólny stół. Niskie ukłony dla osób posługujących w Diakonii Wychowawczej, bo rozumiemy ile zaangażowania to wymaga!

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Zdjęcia można pobrać pod tym linkiem: https://drive.google.com/drive/folders/105lqFnDKnVWvhgITmRuQNKPGK_EK4IUR?usp=sharing