Rejonowy Dzień Wspólnoty Rejonu Rembertów-Grochów

W drugą niedzielę adwentu 10 grudnia 23 r. wraz z sąsiednim rejonem Gocław-Wawer oraz wspólnotą młodzieżową przeżywaliśmy Rejonowy Dzień Wspólnoty. Spotkaliśmy się w parafii Nawrócenia Pańskiego przy Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej.

Spotkanie rozpoczęliśmy od modlitwy i zawiązania wspólnoty. W grupkach dzieliliśmy się doświadczeniem przeżytych ostatnio rekolekcji.

Centralnym puntem była wspólna Eucharystia, której przewodniczył ks. Marek Miziołek – moderator wspólnoty młodzieżowej. Podczas homilii wygłoszonej przez ks. Jakuba Sędeka mogliśmy wsłuchać się w słowa o ponownym przeżywaniu Adwentu.

Wspólne świętowanie zakończyła radosna Agapa, gdzie przy kawie, herbacie i słodkościach toczyły się serdeczne rozmowy. Wspólnota młodzieżowa zadbała o dobrą zabawę.

Dziękujemy wszystkim za przybycie, za wspólne przygotowanie tego dnia. Dziękujemy gospodarzom za miłe przyjęcie, naszej Diakoni Muzycznej i Wychowawczej za piękne pełnienie posługi. Dziękujemy Panu Bogu, że nas zgromadził i dał doświadczyć wspólnoty Żywego Kościoła.