Ruszyły zapisy na rekolekcje młodzieżowe

Kochani!

Startujemy z zapisami na Oazy Rekolekcyjne 2024.

Diecezjalny Oazowo Rekolekcyjny System Zapisów w skrócie DORsz wypłynął! Dziękujemy za nazwę Maćkowi Kubiszewskiemu 😉

Link:

https://dorsz-wpraga2024.pl

Prosimy zapisać się na spokojnie i dokładnie. Czas na zapisy trwa do 30 kwietnia do godziny 23.59.

Uczestników niepełnoletnich OBOWIĄZKOWO zapisuje rodzic/opiekun prawny!

Prosimy się zapisać przez komputer, ponieważ system nie jest jeszcze gotowy na zapisy przez telefon.

Instrukcja przebiegu zapisów przez system elektroniczny:

1. Zarejestrowanie się poprzez podanie adresu mailowego oraz hasła. Nie można zapisać na rekolekcje więcej niż jednej osoby podając ten sam adres mailowy, trzeba podać inny – konto jest przypisane do maila.

2. Zalogowanie się na konto oraz wybranie zakładki rekolekcje.

3. Wypełnienie podstawowych danych osobowych uczestnika/animatora.

4. Obowiązkowe podanie danych przynajmniej jednego opiekuna, czyli rodzica lub opiekuna prawnego. Aby dodać drugiego opiekuna należy zaznaczyć: Opiekun 2 (opcjonalnie). Podanie tej informacji dotyczy formularza rejestracji zgłoszenia uczestnika.

5. Następnie należy wypełnić stronę z wyborem rekolekcji, na które uczestnik/animator chce się wybrać oraz uzupełnić informacje związane z przebiegiem formacji. Jeśli podczas formacji uczestnika korzystano z kilku konspektów to prosimy o zaznaczenie kilku.

6. Następnym krokiem jest podanie informacji medycznych. Należy wpisać w pole tekstowe informacje o stanie zdrowia uczestnika/animatora, a w przypadku uczestnika wprowadzić dane odnośnie szczepień lub zaznaczyć, że książeczkę szczepień uczestnik weźmie na wyjazd. Jeżeli uczestnik/animator jest na specjalnej diecie lub jest na coś uczulony to również należy podać te informacje w polu tekstowym.

7. Wypełnienie informacji o szczególnych potrzebach edukacyjnych, jeśli dotyczy to uczestnika, a jeśli nie to zaznaczyć, że nie dotyczy.

8. Następnym krokiem jest zaznaczenie klauzul. Informujemy, że zaznaczenie klauzul w ten sposób jest równoznaczne z przestrzeganiem zasad opisanych w klauzulach. Nieobowiązkową klauzulą jest klauzula dotycząca wizerunku. Aby zaznaczyć niektóre klauzule należy zerknąć na załącznik, który jest podany w tekście.

9. Po wypełnieniu wszystkich potrzebnych danych należy dokonać wpłaty zaliczki. Szczegółowe informacje są podane na końcu zapisu oraz w zakładce “Informacje o płatnościach.” Dotyczy to zapisu uczestnika.

10. Zapisanie się jeszcze nie gwarantuje wyjazdu na wybrane rekolekcje. Zgłoszenie przechodzi proces weryfikacji przez Diakonię Oaz Rekolekcyjnych.

11. Po zapisie będzie można edytować dane, jednak tylko do czasu zatwierdzenia zgłoszenia przez DOR. Na końcu formularza pojawia się podsumowanie zapisu, gdzie można sprawdzić, czy dane zostały wpisane poprawnie. Jeśli ktoś zorientuje się po weryfikacji, że wpisał błędne dane to prosimy o informację na maila: dor@wpraga.oaza.pl.

Koszty

Zaliczkę w kwocie 400 zł prosimy wpłacić na konto w ciągu 3 dni od zapisania się na wybrane rekolekcje. W tym roku nie przyjmujemy zaliczki w gotówce.

W tytule przelewu będzie trzeba OBOWIĄZKOWO  umieścić wygenerowany i indywidualny KOD (pojawi się pod koniec formularza).

 Dane do wpłaty zaliczki: 

Diakonia Ruchu Światło-Życie Diecezji Warszawsko-Praskiej ul. Floriańska 2a, 03-707 Warszawa

02 1240 1040 1111 0011 2414 2191 z dopiskiem w tytule wpłat: kod, imię i nazwisko, stopień rekolekcji, turnus

Zwrot zaliczki jest możliwy jeżeli uczestnik powiadomi o rezygnacji z udziału w rekolekcjach do 24 godzin przed wyjazdem. W takiej sytuacji prosimy również o wysłanie wiadomości mailowej na adres: dor@wpraga.oaza.pl wraz z numerem konta, imieniem i nazwiskiem osoby, na której konto ma zostać zwrócona zaliczka oraz imię i nazwisko uczestnika, który miał jechać na wybrane rekolekcje, stopień rekolekcji i turnus.

Koszt rekolekcji to 1400 zł, a w przypadku ONŻ3 – 1500. W koszta jest wliczona zaliczka w kwocie 400 zł, płatna tylko przelewem. Na rekolekcje można zabrać pieniądze w gotówce lub potwierdzenie przelewu. 

Weryfikacja zgłoszenia przez Diakonię Oaz Rekolekcyjnych 

Informujemy, że zapisanie się nie gwarantuje wyjazdu na wybrane rekolekcje. Zgłoszenie musi przejść proces weryfikacji. 

Przebieg weryfikacji przez Diakonię Oaz Rekolekcyjnych:

1. Sprawdzamy, czy zaliczka została wpłacona.

2. W ciągu około dwóch tygodni, po upływie terminu na zgłoszenia na rekolekcje wakacyjne, kontaktujemy się z Odpowiedzialnym/Moderatorem wspólnoty, a jeśli uczestnik nie należy do wspólnoty to z Rodzicem lub Opiekunem w celu potwierdzenia zgłoszenia.

3. Jeśli zgłoszenie zostanie potwierdzone to na początku czerwca zostanie wygenerowana karta kwalifikacyjna oraz przesłany regulamin rekolekcji. Te dokumenty pojawią się w systemie na koncie i trzeba je OBOWIĄZKOWO wydrukować, podpisać i oddać w dniu wyjazdu na rekolekcje (pojawi się instrukcja jak wydrukować oraz gdzie podpisać). Bez tych dokumentów nie można pojechać na rekolekcje.

Jeśli ktoś będzie chciał lub musiał zrezygnować z udziału w rekolekcjach prosimy o informację na mail dor@wpraga.oaza.pl lub do Odpowiedzialnego za rekolekcje. Ta informacja jest niezbędna.

Bardzo prosimy o modlitwę w intencji Rekolekcji. Szczególnie zapraszamy na wspólną modlitwę za Rekolekcje 23 kwietnia o 20.00 w parafii św. Wincentego a Paulo w Warszawie, ul. św Wincentego 81.