Być pobożnym

Co to znaczy być pobożnym? Kiedy jest czas na dawanie z siebie we wspólnocie? Jak dysponuje swoim czasem i mieniem człowiek idący za Jezusem? Wobec takich rozważań stanął nasz rejon Domowego Kościoła dnia 22 września 2023 roku na pierwszej, powakacyjnej Eucharystii.


Ks. Piotr Głowka, chociaż sprawował Mszę Świętą gościnnie w parafii pod wezwaniem świętego Jana Kantego, w kościele pod wezwaniem Świetego Ducha, śmiało i trafnie konfrontował nas z niewygodnymi prawdami, pobudzając sumienia w kierunku otwartości na potrzeby innych. Ojciec Piotr mówił do nas nie tylko podczas nasuwających się mu ,,trzech kazań”, które pod presją czasu skompresował w jedno, ale także w trakcie komentarzy i końcowego błogosławieństwa. Dzięki temu usłyszeliśmy przeszywające słowa o rodzinie Ulmów i ich dzieciach, których nie traktując jak swoją własność, poprowadzili w kierunku świętości.

Każdy kto znalazł czas na uczestnictwo w naszej piątkowej Eucharystii, wyszedł ubogacony i wniósł w nią swój niezastąpiony wkład. Nowo powołana w tym roku Diakonia Muzyczna uświetniła to wydarzenie pięknym i wzniosłym śpiewem, który poprowadził nas także w trakcie wspólnej adoracji. Marzena i Tomek Kaczorowscy zaprosili nas blisko przed Najświętszy Sakrament, gdzie wspólnie uwielbialiśmy Jezusa śpiewem i modlitwą próśb oraz podziękowań Jemu i sobie nawzajem.


Dzięki Wszystkim za Waszą obecność i świadectwo wiary, do zobaczenia za miesiąc!

Monika i Tomek

Poniżej zdjęcia  z wydarzenia: