Emmanuel. Bóg z nami.

Wielkim darem dla nas od Nowo Narodzonego była Msza Święta w intencji rodzin Domowego Kościoła i księży posługujących w naszej wspólnocie, która odbyła sie w jeden z ostatnich dni roku 2023. 

Eucharystię w parafii Miłosierdzia Bożego w Legionowie odprawiał ks. Zbyszek Skowyra. Modlitwą obejmowaliśmy nas samych, nasze dzieci, inne małżeństwa Domowego Kościoła, księży nam posługujących prosząc również o pokój i jedność w naszych rodzinach i wspólnocie.

W kazaniu przypomnieliśmy sobie radość Symeona który oczekiwał na Zbawiciela. Rozważaliśmy jak my oczekiwaliśmy na Boże Narodzenie. Dziękowaliśmy za słowa zapisane w ewangelii św. Jana, że “kiedy jesteśmy blisko Jezusa to trwamy w światłości”, oraz że “kto miłuje swego brata trwa w światłości”. 

Tradycyjnie po Mszy Świętej mieliśmy chwile spotkania z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie. Adorowaliśmy Pana w ciszy. W naszych sercach wciąż trwała radość z Narodzenia Pana, którą wyraziliśmy wspólnym śpiewem kolęd na początku i końcu adoracji. 

Już dzisiaj zapraszamy na kolejną rejonową mszę świętą – 26 stycznia, w piątek do parafii Św. Józefa Oblubieńca w Legionowie!

Monika i Tomek Stańczak

PS. Link do zdjęć z Eucharystii i adoracji tutaj – https://photos.google.com/share/AF1Q….j?key=mr2023 oraz poniżej: