Lekcja Miłości i Milczenia

Piątkowy wieczór 24.03 był czasem osobistego spotkania wielu osób z Jezusem Chrystusem. Spotkanie w Parafii p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Jabłonnie na Drodze Krzyżowej i Eucharystii połączyło członków Domowego Kościoła rejonu Legionowo. Miłość, milczenie i cisza to słowa które wybrzmiewają w mojej głowie od tego czasu.

Przygotowane przez krąg pilotowany z Jabłonny rozważania czternastu stacji drogi krzyżowej dały nam szansę zabrać nasze małżeństwa, rodziny i najbliższych (osobiście lub duchowo) na spotkanie z nauczycielem prawdy. Wszystkie rozważania drogi krzyżowej  były związane z rodziną, dotykały potrzeby: odważnego ukazywania prawdy o pięknie życia małżeńskiego i rodzinnego, podejmowania odpowiedzialności za relacje, wsparcie, współcierpienie, wzajemnego pomagania, wrażliwego serca. Prosiliśmy w nich o siły w codzienności, nadanie kierunku naszej drodze, wierności podjętym powołaniom, pomoc w odkryciu właściwego znaczenia słowa miłość i nawrócenie nasz wszystkich.

Eucharystii przewodniczył ksiądz Marek Jeznach który  wygłosił do nas Słowo Boże i homilię. Wskazał nam Świętą Rodziną jako wzór, ukazał zasadzki jakie czyhają na nas w codzienności, uświadomił gdzie rodzi się kościół powszechny. Ksiądz Marek poprosił o  wytrwałość w powołaniu i dalsze pokładanie nadziei w Bogu. 

Dziękujemy wszystkim, którzy zaufali Panu Bogu, pokonali pracę, obowiązki rodzinne, pogodę, zmęczenie i znaleźli czas na służbę i osobiste spotkanie z Jezusem Chrystusem w Jabłonnie. 

Monika i Tomek

PS. Napełnieni radością spotkania i umocnieni na wspólnej modlitwie, z wdzięcznością oczekujemy na kolejną rejonową Eucharystię, tym razem w Rajszewie 21 kwietnia.

Link do zdjęć z wydarzenia:

https://drive.google.com/drive/folders/10E8V_Ddtl_on7C9hvlE5zsllE9T1IyPQ?usp=sharing