Msza rejonowa 03.04.2023 r.

W dniu 03.04.2023 r. spotkaliśmy się tradycyjnie w parafii Miłosierdzia Bożego przy ul. Ateńskiej 12 na Eucharystii.

Po Mszy Św. odprawiona została Droga Krzyżowa ulicami parafii, w której braliśmy czynny udział.

Zamiast konferencji i świadectwa inspirowanego Drogowskazami Nowego Człowieka (tym razem tematem było “Świadectwo”) razem byliśmy świadkami dla innych, podążając za krzyżem w adoracji Pana Jezusa umęczonego, wędrującego po ulicach miasta.

Powtarzając za ks. Franciszkiem Blachnickim, naszym podstawowym obowiązkiem chrześcijańskim jest dawanie świadectwa. Ksiądz Franciszek Blachnicki podkreślał też, żebyśmy nie wątpili, że swoim świadectwem przyprowadzimy kogoś do Jezusa Chrystusa! Dodał też, że aby być prawdziwym świadectwem musimy narodzić się na nowo, żeby mieć osobistą relację z Chrystusem żywym i obecnym w moim życiu, wówczas nasze świadectwo jest przekonywujące. Jeżeli jesteśmy napełnieni Duchem Świętym, wówczas możemy iść dawać świadectwo.

Za oprawę liturgii odpowiadał krąg św. Charbela i krąg św. Józefa, który zaangażował się w czytanie, śpiew psalmu i przed Ewangelią oraz modlitwę wiernych.

Dziękujemy, że daliśmy tak liczne świadectwo i udział w drodze krzyżowej diecezjalnej i parafialnej idąc z Chrystusem ulicami Saskiej Kępy i rozważając 10 stację drogi krzyżowej.