Msza rejonowa 12.02.2024 r.

„Faryzeusze zaczęli rozprawiać z Jezusem, a chcąc wystawić Go na próbę, domagali się od Niego znaku. On zaś westchnął w głębi duszy i rzekł: “Czemu to plemię domaga się znaku? Zaprawdę, powiadam wam: żaden znak nie będzie dany temu plemieniu”…”/Mk 8,11-12/

Jaka jest moja gotowość do słuchania Boga i pójścia za nim w każdym obszarze? Czy moje serce jest otwarte i szukające prawdy? Czy jestem przyjacielem Jezusa? Jaka jest nasza relacja?

W dniu 12.02.2024 r. (drugi poniedziałek miesiąca) małżeństwa z Domowego Kościoła z Rejonu Gocław – Wawer kolejny raz spotkały się na wspólnym Namiocie Spotkania, Eucharystii i Adoracji w Kościele św. Patryka na Gocławiu. Pan Bóg jest dobry, kocha nas/kocha mnie i cały czas się nami/mną interesuje. Dzięki temu spotkaniu po raz kolejny mogliśmy zanurzyć się w Jego miłości, obecności, odpocząć chwilę w Bogu.

Przed rozpoczęciem Liturgii Para Rejonowa (Konrad) poprowadziła pierwszą szkołę liturgiczną z serii rejonowej szkoły liturgicznej dla członków wspólnoty Domowego Kościoła i parafian. Dotknęliśmy w niej przygotowania do liturgii i wszystkiego tego, co jest ważne jeszcze przed rozpoczęciem Eucharystii. Schola poprowadzona przez Tomka Romanowskiego przygotowała nas muzycznie do Mszy Świętej i towarzyszyła przez cały czas naszej wspólnej modlitwy. Przed Eucharystią mieliśmy też kilka minut ciszy na skierowanie myśli ku Bogu. W ciszy mogę naprawdę spotkać Boga, w ciszy warto trwać, być, w niej działa we mnie Bóg.

Nasz Moderator Rejonowy ks. Marek Kruszewski skierował do nas Słowo w trakcie Mszy Świętej. Pokazywał nam w trakcie homilii, że „to dobrze dla mnie Panie, że mnie doświadczyłeś”. Towarzyszył nam swoim świadectwem i głębokim przeżywaniem relacji z Bogiem, bardzo nas obdarował w osobie kapłana.

Dziękujemy Diakonii muzycznej i Tomkowi z kręgu Św. Antoniego z Padwy za piękną oprawę muzyczną podczas rejonowej Mszy Świętej, dziękujemy diakonii liturgicznej z kręgu Św. Rity za świadectwo przy ołtarzu i posługę, Beacie z kręgu św. Rity za przeczytanie Słowa Bożego, Adamowi z kręgu Św. Zelii i Ludwika Martin za psalm responsoryjny, Gerardowi z kręgu Św. Jana Pawła II za przeczytanie modlitwy wiernych, Agnieszce i Arturowi z kręgu Św. Jana Pawła II za zaniesienie darów do ołtarza. Dziękujemy również wszystkim nam, z którymi ta Eucharystia była piękna naszą wspólną modlitwą i obecnością w bliskości z Bogiem.

Dobrze było być tam razem! Zapraszamy na kolejne spotkania. 🤗