Pielgrzymka jubileuszowa 50-lecia DK 09.09.2023 r. do Częstochowy

,,Rocznice i jubileusze dla ludzi wierzących są zawsze okazją i wezwaniem do wdzięcznego wspominania wielkich dzieł Boga.”
Ks. Franciszek Blachnicki

Z Niepokalaną, Świętą Rodziną i Franciszkiem Blachnickim podzieleni na 3 grupy razem z Biskupem Jackiem szliśmy do Pani Jasnogórskiej Jutrzenki Wolności.

Biskup Jacek zachęcał do przypomnienia sobie kazania papieża Franciszka podczas ostatniej Eucharystii w Lizbonie na ŚDM – mamy jako katolicy jaśnieć, mamy słuchać Słowa Bożego i mamy się nie lękać. Kościół jest silny tym czym jest silna wspólnota parafialna i ta wspólnota może czynić rzeczy piękne. Cała praca wkładana w budowanie wspólnoty dokonuje się przez ludzi prostych, normalnych, nie oglądaj się na innych tylko idź i działaj, buduj miłość i przekazuj ją dalej i nie czekaj, że ktoś to zrobi za Ciebie lub zrobi to „lepiej”. Bądźmy aktywni duchowo.

Zostaliśmy zachęceni przez Biskupa Jacka i parę diecezjalną nie tylko do zainstalowania aplikacji z dialogiem małżeńskim, ale jego przeprowadzenia w najbliższym czasie. Dostaliśmy w prezencie na 50 lecie istnienia DK to narzędzie, aby w tak trudnym zobowiązaniu jakim jest Dialog Małżeński, mogło pomóc nam być wiernym praktyce zasiadania do dialogu i zobaczenia piękna jego owocu.

To był piękny czas ale nie możemy się zatrzymać i tylko wspominać. Jesteśmy tu i teraz i naszym zadaniem jest nieść Chrystusa wszędzie tam gdzie nas Pan posyła, aby nasze następne pokolenia za kolejne 50 lat DK mogły też być uczestnikami wielkiego dzieła charyzmatu Ruchu Światło Życie.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszej pielgrzymki, mamy nadzieję, że każdy siebie gdzieś odnajdzie 🙂:
https://drive.google.com/drive/folders/1_oQVkLxWmfcx614k5VTA4QXiy5Jd89Ct

Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy w tak profesjonalny sposób przygotowali pielgrzymkę i się nami zaopiekowali (łącznie z ciepłym posiłkiem 🙂), abyśmy mogli trwać w dziękczynieniu nie martwiąc się o sprawy doczesne.

Joasiu, Tomku, Dagmaro, Zbyszku  – nasi koordynatorzy rejonowi pielgrzymki do Częstochowy, stanęliście na wysokości zadania. Dziękujemy Wam bardzo!

Jubileusz 50-lecia Domowego Kościoła – Dolina Miłosierdzia – 09.09.2023 r. transmisja:

Kazanie wygłoszone przez biskupa Krzysztofa Włodarczyka delegata KEP do spraw Ruchu Światło Życie:

Już niebawem całym rejonem widzimy się na DDW 17.09.2023 r. w Katedrze. Nie może Was zabraknąć 🤗😄