Służyć, Ufać i Kochać … jak Ulmowie

Marzec, kwiecień, maj i czerwiec tego roku był bardzo obfite w łaski i dary które wszyscy członkowie Domowego Kościoła otrzymali dzięki dobroci naszego Pana Jezusa Chrystusa i całej Trójcy Przenajświętszej. Obfitość może przyprawiać o zakłopotanie, może nawet narodzić się pytanie: co wybrać? I wówczas należy wzorować się na odpowiedzi św. Maksymiliana (“biorę obie”) lub życiu bł. rodziny Ulmów (Pracy, Ufności i Miłości wystarczy…)

Kalendarium tych miesięcy było wypełnione po brzegi, miarą “dobrą, ubitą, utrzęsioną i wypełnioną ponad brzegi wsypią w zanadrza wasze”:

  • 10 marca – Rejonowy Dzień Wspólnoty – radość ze wspólnego spotkania, z członkami Domowego Kościoła z rejonu Tarchomin, Oazą Młodzieżową, i przede wszystkim z Panem Bogiem obecnym w Waszym uśmiechu, zaangażowaniu i każdej rozmowie. Ci którzy chcieliby nadrobić zaległości zapraszamy pod poniższe adresy
  • 19 kwietnia – rejonowa Msza Święta w Wieliszewie – dzięki posłudze ks. Mariusza podziękowaliśmy Bogu za dar wspólnej modlitwy w intencjach swoich, parafii w której nas przyjęto, całego rejonu legionowskiego i księży posługujących w naszych kręgach
  • 11 maja – początek peregrynacji relikwii błogosławionej rodziny Ulmów w naszej diecezji – bardzo dziękujemy za Waszą obecność na czuwaniu modlitewnym w naszej katedrze oraz za zaangażowanie i modlitwę w parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej, w czasie ich obecności w naszym dekanacie. Niech Dobry Bóg Wam błogosławi. PS. piękno tej rodziny pokazuje Litania – zachęcamy do modlitwy: https://www.totusy.pl/wpis/piesni/lit/ulmowie.html
  • 23 maja i 24 maja – to dwupak: podsumowujący i wyborczy krąg rejonowy w Parafii Najświętszego Ciała i Krwii w Legionowie oraz kolejna rejonowa Msza Święta w parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej – podziękowaliśmy Bogu za dar wspólnej modlitwy modląc się w intencjach rejonu legionowskiego i księży posługujących w naszych kręgach. Szczególne podziękowania dla księży Mariusza i Marka którzy odprawili tą Eucharystię oraz towarzyszyli nam podczas krótkiej Agapy. Krąg rejonowy był również okazją do krótkich podsumowań i długich podziękowań, gdyż każda posługa ma swój kres. Krótka fotorelacja jest dostępna tutaj: https://drive.google.com/drive/folders/1yb1_X5YmoUI3HuJEPN8R3iociQHzR3Bm
  • 16 czerwca – Diecezjalny Dzień Wspólnoty – rozpoczął się Eucharystią o 13.00 w parafii pw. św. Feliksa na Marysinie Wawerskim. Do Domowego Kościoła przystąpiło około 100 nowych małżeństw – CHWAŁA PANU!

Marzec, kwiecień, maj i czerwiec to również czas innych ważnych wydarzeń w naszym życiu … Triduum Paschalne i Zmartwychwstanie Pana Naszego Jezusa Chrystusa, Święto Miłosierdzia Bożego, Zesłanie Ducha Świętego, Boże Ciało, Wniebowstąpienie Pańskie, komunie naszych dzieci (rodzonych i chrzestnych), Marsze dla Życia i Rodziny. Przed nami również błogosławiony czas, wykorzystajmy go na Rekolekcje formacyjne. Szukajmy Pana Boga w każdym człowieku i sytuacji, byśmy mogli spotkać się nowym roku formacyjnym wypoczęci i ubogaceni. Błogosławionych Wakacji!

Monika i Tomek
posługujący w rejonie Legionowo

PS. Kochani kręgowicze, ostatnie 3 lata były dla naszego małżeństwa i rodziny bardzo owocne i pracowite. Zaszczytem było już samo kandydowanie do służby w rejonie, a współpraca z Wami i Duchem Świętym, była ważna i istotna w rozwoju duchowym naszej rodziny. Służba ubogaciła nas i otworzyła oczy na piękno charyzmatu Domowego Kościoła.

23 maja – Duch Święty i Wy wybraliście kolejną parę posługującą w naszym rejonie (potocznie Para Rejonowa) – Paulinie i Tomkowi Stasiakom serdecznie gratulujemy i życzymy Błogosławieństwa Bożego. Was ostatni raz prosimy o pomoc: nowej parze rejonowej radośnie odpowiadajcie “Tak, Chętnie”, by ziściły sie zasady Domowego Kościoła, gdzie “równi służą równym”, a Pan Bóg mógł uzdolnić powołanych (tak jak było w naszym przypadku).