Strzeżcie się kwasu

Ostatnia Msza Święta naszego rejonu miała miejsce 20 października w parafii p.w. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie. Odbyła się ona we wspomnienie liturgiczne św. Jana Kantego. Ksiądz Piotr Główka, proboszcz tutejszej parafii nawiązał w swoim kazaniu do tej postaci wyjaśniając jednocześnie co mówi nam Pismo Święte w tym dniu.

Treści jaką ks. Piotr chciał przekazać nam, członkom Domowego Kościoła zawarte są w słowach Ewangelii z dnia.

„Nie bójcie się tych którzy zabijają ciało, a potem już więcej uczynić nie mogą…  Bójcie się Tego który …ma moc wtrącić do piekła”

“Nie ma bowiem nic ukrytego co by nie wyszło na jaw, ani nic tajemnego, co by się nie stało wiadome”

“żaden z nich nie jest zapomniany w oczach Bożych. U was zaś nawet wszystkie włosy są policzone. Nie bójcie się: jesteście ważniejsi …”.

Słowa Pasterza wskazywały, że w naszej formacji istotne jest, aby wystrzegać się “obłudy faryzeuszów”, że świadectwo o Bogu dajemy nie tylko słowem, ale również naszymi czynami i zaangażowaniem w rodzinie, pracy, kościele, “jako równi służący równym”.

Po Eucharystii czekała na nas niespodzianka w postaci możliwości wsparcia modlitwą  posłanych w listopadzie na misję do Kenii. Cała wspólnota objęła modlitwą wstawienniczą ks. Piotra i Małgorzatę, zarówno w kościele jak i podczas misji. 

Nasze spotkanie zakończyliśmy wspólną modlitwą różańcową. 

Monika i Tomek

KIlka zdjęć poniżej: