U stóp krzyża

Dnia 13.03.2022 r. w Parafii Jana Kantego w Legionowie odbył się Rejonowy Dzień Wspólnoty. We wspólnej modlitwie i rozważaniach dołączył do nas ponownie Rejon Tarchomin.

Miłym powrotem do normalności była możliwość powierzenia dzieci Diakonii Wychowawczej na czas modlitwy i spotkań w grupach rodziców.

W refleksję nad tematem Rejonowego Dnia Wspólnoty wprowadziła nas wspólnota młodzieżowa, która rozpoczęła modlitwą do Ducha Świętego i koordynowała przebieg całego wydarzenia. Po zawiązaniu wspólnoty odbył się namiot spotkania, podczas którego rozważaliśmy fragment: Iz. 49,1-6. Następnie cała wspólnota sprawnie podzieliła się na ok. 10-cio osobowe grupki, w których dzieliliśmy się zagadnieniem „KRZYŻA”, drugim członem naszego tegorocznego hasła “Prawda Krzyż Wyzwolenie”. Ciekawym i miłym urozmaiceniem była obecność naszych współbraci z Ukrainy, którzy również uczestniczyli w dzieleniu się podczas spotkań. Następnie, po odebraniu dzieci z Diakonii Wychowawczej, odbyła się Eucharystia, której przewodniczył ks. Jan Staruchowicz w koncelebrze ks. Proboszcza Grzegorza Kucharskiego.

Wśród ogłoszeń pojawiło się zaproszenie ks. Piotra Główki, moderatora DK, na spotkanie z Panem Robertem Kościuszko, które odbędzie się w dniu 20.03 w parafii Najświętszego Ciała i Krwi w Legionowie o godz. 15.00. Pan Robert jest autorem wielu książek i gier pobudzających dzieci (i dorosłych) do pogłębiania wiary, które przy okazji będzie można nabyć.

Podczas RDW nasza wspólnota hojnie wsparła Ukrainę, zbierając paczki żywnościowe dla potrzebujących.

Bogumiła Piszek